Меню Закрити

Яка мова найскладніша для вивчення: світовий рейтинг

самые сложные для изучения языки

Важка мова – поняття умовне. Напевно японцям вчити китайську мову простіше. А для білорусів російська мова – майже відкрита книга, хоча англійці та французи скаржаться, що велика кількість російських відмінків і словоформ іноді їх просто в глухий кут ставить. Але ми все-таки постаралися вибрати найскладніші для вивчення мови, які об’єднують при цьому досить солідну кількість людей.

Табасаранська
Мабуть, тарабарська мова, якою часто позначають набір незрозумілих звуків, – не зовсім алегорія, а має своє реальне коріння. У Південному Дагестані проживає табасаранський народ, який, до речі, налічує понад 130 тис. осіб. Вони розмовляють мовою, яка, між іншим, занесена до Книги рекордів Гіннеса. У цій мові зафіксовано рекордну кількість відмінків. Їх понад 250.
Річ у тім, що відмінкові словоформи в цій писемності та мові можуть позначати не тільки іменники, а й склади, прийменники і навіть прислівники. І ще в табасаранській є тремтячі приголосні та звуки, яких в інших мовах просто немає. Навіть відтворити їх недосвідченій людині неймовірно складно. Безумовно, вона заслуговує на місце в рейтингу таких феноменів, як найскладніші мови світу.

Топ: які найскладніші мови у світі

складна мова

Китайська
Ця мова теж згадується в Книзі рекордів Гіннеса, тільки як найскладніша мова у світі. Це й зрозуміло, – ієрогліфів китайці вигадали понад 80 тис. Щоправда, і представники корінного населення навряд чи все це осилюють. Вважається, що основний набір – близько 7 тис. знаків. Але, чесно кажучи, і це якось відлякує. Щоб зрозуміти цей масштаб, згадаємо, що в англійській мові літер лише 26.
Зате в китайській немає пологів, відмінювань і відмінювання. Закінчення теж постійні. Але величезна увага приділяється порядку слів у реченні. Інверсія тут не вітається, – якщо переставити слова місцями, значення вимовленого може змінитися на прямо протилежне. Китайська стабільно входить у топ і вважається найважчою іноземною мовою в усіх списках.

Японська
Теж дуже складна мова, але чомусь вона – одна з найпопулярніших у світі. Ієрогліфів і тут вистачає, – їх близько 3 тис. Але це ще не все. Кожен ієрогліф може вимовлятися абсолютно по-різному. Усе залежить від того, які літери навколо нього стоять у слові.
А ще в японців використовується цілих три види писемності. Хірагана – абетка для споконвічно японських слів. Кітакана служить для запозичень і виділень. А Кандзі – писемність складніша, але зате сучасна. Безумовно, японська – типовий представник категорії найскладніші мови світу і гідний учасник будь-якого рейтингу «які мови найскладніші».

Російська
Щоб зрозуміти деяку розгубленість іноземців під час вивчення великої і могутньої, досить навести один приклад. В англійській мові слово «собака» завжди таке і є. У російській – це шість різних за написанням слів в однині і стільки ж у множині. У англійців відмінки теж є, але їх набагато менше, і слова там відмінюються за допомогою прийменників.
А в більшості азіатських мов відмінків немає взагалі. Уявляєте, наскільки важкою іноземною мовою вважають російську мову ті ж китайці?
А вже красу мови у творах Пушкіна чи Гоголя багато іноземців взагалі не розуміють. У їхньому розумінні речення – тільки носій інформації, краса звуків там – поняття вельми туманне навіть у поезії. Проте російська завжди входить у топ і в списки «найскладніші для вивчення мови».

Опубліковано в Наша планета

Пов'язані записи