Меню Закрити

Найжорстокіший правитель в історії: шокуючі факти

жестокие правители

Є кілька претендентів на це малопочесне звання, – хтось називає римського імператора Каллігулу, комусь особливо не подобаються звірства Тамерлана. Але, мабуть, найжорстокішим правителем в історії людства був камбоджійський диктатор Пол Пот. Усього за чотири роки його кривавого правління було знищено понад 3 млн осіб. Це майже третина населення країни. Стільки масових убивств за такий короткий термін не дозволив собі жоден кривавий диктатор. Подібні жахливі правління рідко зустрічалися навіть серед найвідоміших лиходіїв історії.

До середини минулого століття країни Індокитаю перебували під контролем і управлінням Франції. У 1953 році французи звідти пішли, і в Лаосі, В’єтнамі та Камбоджі утворилися самостійні держави. Незабаром у В’єтнамі почалася громадянська війна між Північчю і Півднем, куди пізніше на боці південців вплуталися й американці. Є досить достовірні відомості про те, що на боці сіверян воювали і радянські військові фахівці, але офіційно про це оголошено не було.

самый жестокий правитель

У Камбоджі, що межувала з В’єтнамом, воєнних дій до певного часу не відбувалося, але вплив комуністичних ідей був теж великий. Певною мірою їх проповідували так звані червоні кхмери, які за підтримки бідного селянства 1975 року повалили законний уряд країни, який, утім, повністю контролювався американцями. Новим володарем країни став ватажок кхмерів Салот Сар – колишній сільський вчитель, який здобув у п’ятдесяті роки незакінчену вищу освіту у Франції, де на той час комуністичні віяння в студентському середовищі були популярними. Але Салот Сар, вигадавши собі партійний псевдонім Пол Пот, взяв ідеї комуністичних лідерів тільки за відправну точку. Проголосивши створення в Камбоджі селянської аграрної республіки, він фактично влаштував у країні одне з найжахливіших правлінь, яким славляться тільки жорстокі правителі.

Хто найжорстокіший правитель: Пол Пот та трагедія Камбоджі

Для початку всіх городян виселили в села протягом двох діб. Міста було оголошено гніздами пороку. Закрилися і були зруйновані всі освітні установи, магазини, лікарні та поліклініки. Скасовували гроші. Читання книг і навчання грамоти було оголошено злочином. Навіть за носіння окулярів могли вбити мотикою – саме нею, бо кулі витрачати на ворогів було занадто марнотратно. Фактично країна була перетворена на трудовий табір із жахливими порядками. Людей могли на смерть забити буквально за все: за короткочасну зупинку в роботі на полі, просто за розмови між собою і навіть за незадоволений погляд. Особливо діставалося інтелігентам. Їх обмотували дротом і пускали по ньому електричний струм. Так діяли правителі масові вбивці, для яких страждання народу були лише частиною ідеології.

Виконавцями всіх цих звірств були підлітки та молоді юнаки, – не дарма їхній духовний наставник колись учителював у школі. У результаті за чотири роки було найжорстокішим чином знищено мільйони людей. Усе це дає Пол Поту місце не просто серед жорстоких правителів, а як найжорстокішому правителю, який увійшов в історію як один із найжорстокіших людей усіх часів.

Однак цього Пол Поту було мало. Він задумав підпорядкувати собі весь Індокитай. Для початку червоні кхмери почали влаштовувати грабіжницькі вилазки до В’єтнаму. Але диктатор не врахував, що В’єтнамська народна армія після перемоги над американцями отримала величезний бойовий досвід. ВНА швидко зайняла Пномпень, звідки Пол Пот втік у джунглі на півночі країни із залишками свого підліткового війська. Там він поневірявся кілька років, де й помер. Чи то від серцевої недостатності, чи то від отруєння, – відомості щодо цього різні. Перевірити це неможливо: тіло найбільшого злочинця в історії було кремовано. Так закінчився шлях одного з найзловісніших правителів-тиранів, якого по праву називають найжорстокішим правителем і одним із головних лиходіїв історії.

Опубліковано в Історія

Пов'язані записи