утонул ли кто-то в мертвом море

Чи можна потонути у Мертвому морі?

Відповімо відразу: так, можна. Тільки, якщо вже бути точними, – потонути можна не в цій водоймі, а буквально на ній. Пізніше тут про це буде розказано докладніше. Але спочатку розберемося в тому, що це за море і чому воно так зловісно називається.

Більшість подій, описаних у Біблії, відбувалася в районі сучасного Середземного моря. Мертве море і зараз знаходиться недалеко від нього. Судячи з усього, на цьому місці раніше стояли міста Содом і Гоморра, які Бог зруйнував вщент, тому що жителі цих поселень загрузли в розпусті. І після цих руйнувань виникло море, вода в якому виявилася настільки солоною, що все живе там загинуло. Втім, чи потонув хтось у Мертвому морі в ті часи – історія замовчує.

Дослідники припускають, що міста були зруйновані насправді через сильний землетрус і подальший розлом земної кори. Саме на місці цього розлому й утворилося водоймище із солоною водою, яка була такою, бо десь у своїй глибині розмивала поклади солі. Водойму назвали Мертвим морем, бо справді в її водах живі організми існувати не могли. Принаймні, це повною мірою стосується риб.

чи можна потонути в мертвому морі

Чи небезпечно купатися в Мертвому морі

Концентрація цих солей виявилася більш ніж у 30 разів більшою за океанську. Можливо, якби з водойми витікала хоча б одна річка, надмірно солона її вода розбавлялася б уже в океані. Але звідси нічого не витікає, а впадає тільки одна річка Йордан, і його прісна вода – мізерна крапля порівняно з більш щільною рідиною моря. До того ж, прісна вода Йордану, не опускаючись донизу, швидко випаровується в спекотному місцевому кліматі.

До речі, з геологічної та географічної точки зору Мертве море – озеро. З нього, як уже говорилося, не витікає жодна річка, тому воно не пов’язане зі Світовим океаном. Але якщо вже назвали колись водойму морем, у побуті воно таким і залишилося. Приблизно те ж саме сталося і з Каспієм.

Але в цьому випадку проявилася і ще одна особливість водойми. Висока концентрація солі у воді зробила рідину не тільки згубною для живих організмів, а й надзвичайно щільною. Тому будь-якого купальника вода просто виштовхує на поверхню. Вважається, що на цій морській гладі можна лежати і читати газету. Рекламними фотографіями подібного змісту заповнені буклети із закликами відвідати місцеві курорти. Там же й наполегливо стверджується, що в Мертвому морі не можна потонути. Але це не зовсім так.

Чи можна потонути в Мертвому морі? Так пірнути в глибину тут навряд чи вийде. Але захлинутися солоною водою можна і під час сильної хвилі. А якщо перевернутися зі спини на живіт, повернутися у зворотне положення буде дуже складно, зате наковтатися солоної води можна при цьому вдосталь. Плюс до всього сіль здатна швидко роз’їсти проблемні ділянки легенів і шлунка. Тому питання, чи небезпечно купатися в Мертвому морі, зовсім не пусте.

Ізраїльська влада взагалі стверджує, що в Мертвому морі з цих причин щорічно гине майже стільки ж відпочивальників, скільки в морі Середземному. Але ж пляжі останнього набагато більші. Чи потонув хтось у Мертвому морі? На жаль, так – такі випадки дійсно фіксуються щороку.

Тож Мертве море не таке вже й невинне, як здається спочатку. Але зате нещодавно стало відомо, що життя в ньому є. Знайдено мікроскопічні організми, які цілком привільно почуваються на дні. Чому не тонуть у Мертвому морі? Тому що щільність води дійсно дає змогу триматися на поверхні – але тільки поки все йде за планом.

история изобретения парашюта

Хто, як і коли винайшов парашут

выражение вернуться на щите происхождение

Звідки взялося і що означає вираз «повернутися на щиті»