причины альбинизма

Чому народжуються альбіноси: генетика та наукові пояснення

Визначимося, що називається, на березі. Що таке альбінізм? Альбінізм – це патологія або навіть сукупність кількох захворювань. Він виражається в неприродно білому кольорі шкіри та волосся, прозорістю райдужної оболонки ока, кольором очей, які зазвичай червонуваті та блакитні. Цікаво, що альбінос у людини трапляється частіше, ніж у тварин, хоча і серед звірів мутації альбінізм бувають, щоправда, набагато рідше. Цікаво дізнатися, чому народжуються альбіноси не тільки серед людей, а й серед представників фауни.

Незважаючи на те, що альбінізм вважається спадковим генним захворюванням, здебільшого обходяться без лікування і якихось терапевтичних заходів. Але буває, що альбінізм викликає ще й супутні хвороби, – наприклад, порушення зору, глухоту, шкірні захворювання. Ось у цих випадках втручання медиків необхідне. Тут важливо розуміти причини альбінізму, щоб вчасно відстежити можливі ускладнення.

Основна причина патології – відсутність в організмі пігменту мелатоніну, який відповідає за пігментацію шкіри. При цьому процес може бути неповним. У деяких людей з часом шкіра пігментації набуває, а волосся темніє. Це також пояснює, чи успадковується альбінізм, адже генетична схильність залишається, навіть якщо зовнішні прояви з часом зменшуються.

чому народжуються альбіноси

Чому народжуються альбіноси і як це пов’язано з мутаціями

Альбінос у людини може бути представником будь-якої раси, зокрема й негроїдної. Шкіра в них біла, але будова обличчя, носа, губ та іншого, як тепер заведено говорити, афроамериканська. Нерідко таким людям доводиться несолодко. Їх вважають мало не виродками і часто виганяють із племені. У деяких африканських країнах є навіть ізольовані колонії для альбіносів, де їх охороняють від утисків і знущань. Це трагічна ілюстрація того, як що таке альбінізм впливає на долю людини.

Діагностувати альбінізм кваліфікований лікар-дерматолог може вже в перші дні після народження дитини. Це дуже важливо зробити, бо необхідно попередити можливий розвиток раку шкіри та інших супутніх хвороб. Наприклад, через майже прозору райдужну оболонку очей у людини може швидко розвинутися світлобоязнь, що переходить у сліпоту. Так проявляються серйозні мутації альбінізм, які без профілактики можуть призвести до тяжких наслідків.

Існують кілька додаткових клінічних проявів альбінізму:

  • далекозорість або короткозорість.
  • постійна сухість шкіри за будь-якої зовнішньої температури;
  • виявлення яскраво виражених білих плям на шкірі;
  • підвищена чутливість до ультрафіолету;
  • сильне потовиділення або відсутність такого;
  • косоокість;

У рідкісних важких випадках можуть спостерігатися рясні кровотечі при незначних травмах. Це ж стосується і появи синців та подразнень шкіри. Саме тому важливо знати, чому народжуються альбіноси і причини альбінізму, щоб одразу виключити загрози здоров’ю.

Як уже говорилося, за відсутності ускладнень терапію альбінізму не проводять, вона не потрібна. Та й, якщо чесно, цю хворобу відносять до невиліковних. Але ось на профілактичні заходи увагу звернути потрібно. Адже чи успадковується альбінізм, стає актуальним питанням для майбутніх батьків.

Щоб захистити очі від яскравого сонячного світла, рекомендується носити окуляри або спеціальні контактні лінзи. І взагалі уникати довгого перебування на яскравому сонці, особливо на пляжі. Зрештою, можна захистити шкіру й особливими косметичними засобами.

На якість життя альбінізм у людей впливає мало. А ось тваринам складніше. Уявіть собі абсолютно білого вовка, який вистежує здобич у густому темному лісі. А про білих травоїдних, на яких полюють хижаки, і зовсім говорити нічого. Їм не позаздриш. Але зате в шлюбних іграх самці-альбіноси, як правило, суперників перемагають. Так природа дивно розпоряджається тим, що таке альбінізм, зберігаючи рідкісні мутації альбінізм.

война Израиль Иран причины

Чому воюють Іран з Ізраїлем?

ИБП

Що відбувається, коли відключають світло: вся правда про роботу безперебійника