Прийнято вважати, що заняття спортом корисні для здоров’я. Але сучасного професійного спорту це стосується мало. Високі навантаження, травми, щільний календар змагань – часто все це призводить до того, що людина закінчує спортивну кар’єру з багатьма супутніми захворюваннями. Спорт із ризиком для здоров’я – це не перебільшення, а реальність для професіоналів.
При цьому є види спорту, які вважаються загальновизнаними лідерами в списку травмонебезпечних. Познайомимося з ними ближче – це найбільш травмонебезпечні види спорту, від яких не застрахований навіть найкращий спортсмен.
Рейтинг травмонебезпечних видів спорту та реальні ризики
Американський футбол
Цей вид спорту в цьому списку – номер один. І зі звичайним футболом, який у США називають сокером, він нічого спільного не має. Швидше, це – дуже грубе регбі. А амуніцію гравців можна пов’язувати з лицарськими обладунками. Найпоширеніші травми тут – струс мозку, розрив зв’язок і переломи пальців, ребер і зап’ясть. У рейтингу травмонебезпечних видів спорту він упевнено лідирує. Це дійсно спорт із високим ризиком травм.
Бокс і ММА
Змішані єдиноборства та професійний бокс небезпечні завжди, тому й популярні у глядачів. Черепно-мозкові травми в цих видах спорту – найчастіші. Причому смертність у боксі набагато вища, ніж у змішаних єдиноборствах, хоча, здавалося б, має бути навпаки. Фахівці пояснюють це тим, що боксери працюють у рукавичках, які захищають пальці, але силу удару значно посилюють. Це класичні небезпечні спортивні дисципліни, де ризик здоров’я очевидний.

Гірськолижний спорт і сноуборд
Так звані «снігові» види спорту приховують у собі безліч небезпек. Високі швидкості, повороти і віражі нерідко призводять до падінь. І добре, якщо це буде травма руки або ноги. Лижники на швидкісних спусках часто отримують і важкі переломи хребта. Причому, професіонали травмуються набагато важче, ніж любителі. Можливо, пов’язано це з тим, що спортсмени високого класу частіше йдуть на ризик, щоб домогтися успіху. Це також спорт із ризиком для здоров’я, який стабільно входить до рейтингу травмонебезпечних видів спорту.
Велоспорт
Багатьох потрапляння велоспорту в цей сумний список здивує. Тим часом, досить серйозні травми отримує приблизно десята частина професійних спортсменів. І пояснюється це просто: захисту у велосипедистів практично немає, а падінь на високій швидкості трапляється багато. Дуже часто вони потрапляють і в аварії під час тренувань на шосе. Автомобілісти просто не зважають на швидкість руху спортивних велосипедів. Тож це один із прикладів, де найбільше травм у спорті буває несподівано.
Баскетбол
Здавалося б – цей вид спорту не особливо контактний, хоча й командний. Однак десятеро людей ведуть досить жорстку і рухливу боротьбу на обмеженому просторі, переміщаючись практично без зупинки. Травми рук і ніг тут – явище звичне. Нерідкі навіть серцеві напади. Ось вам і невинна гра з м’ячем, а на ділі – спорт із високим ризиком травм, особливо в матчах високого рівня.
Футбол
Важко назвати професійного футболіста, який всю свою кар’єру відіграв без серйозних травм. Розрив хрестоподібних зв’язок тут – мало не обов’язкове супутнє захворювання. Де найбільше травм у спорті, як не дивно, – не тільки в боях чи перегонах, а й на футбольному полі.
Мотоспорт
Якщо вірити статистиці, мотоциклісти рідше травмуються на змаганнях, ніж автомобілісти. Але зате наслідки цих травм набагато важчі. Причина все та ж – недостатня захищеність. Якщо спортсмена обвішати важкими обладунками, захист, звісно, посилиться. Але зате впаде швидкість, та й видовищність перегонів постраждає. Проте мотоспорт – типовий спорт із ризиком для здоров’я, один із найнебезпечніших у світі.
Між іншим, по-своєму небезпечні навіть шахи. Відомі смертельні випадки шахістів під час партії від інсульту або серцевого нападу. Не завжди небезпечні спортивні дисципліни пов’язані з фізичним контактом – буває й так.