самый посещаемый музей в мире

Який музей найвідвідуваніший у світі: рейтинг найпопулярніших музеїв планети

Багато вчених дотримуються думки, що інтерес людства до власної історії та культури продовжує зростати з кожним роком. Це особливо помітно за відвідуваністю музеїв, яка зі зрозумілих причин спала під час пандемії, але зараз впевнено зростає. Сьогодні популярні музеї світу демонструють вражаючу динаміку.

Згідно з рейтингом відвідуваності музеїв від The Art Newspaper, 2024 року найвідвідуванішим музеєм у світі знову став Лувр – його відвідало близько 8,7 млн осіб. За ним ідуть Музеї Ватикану з 6,8 млн і Британський музей із 6,48 млн відвідувачів.

Ось невеликий топ музеїв світу за відвідуваністю за останній час (джерело – The Art Newspaper, березень 2025):

  • Лувр (Париж) – 8,700,000 відвідувачів (2024)
  • Музеї Ватикану (Рим) – 6,825,436 (2024)
  • Британський музей (Лондон) – 6,479,952 (2024)
  • Національний музей природної історії (Лондон) – 6,301,972 (2024)
  • Метрополітен-музей (Нью-Йорк) – 5,727,258 (2024)

Зверніть увагу: у топ-100 у 2024 році набралося 197 млн відвідувачів – це стало майже нормою, але все ще нижче піків 2019 року (~230 млн).

Багато аналітиків також оцінюють рейтинг музеїв за відвідуваністю за регіонами. Наприклад, у Європі Лувр, Ватикан, Британський музей, Музей природної історії та Оранжері лідирують, тоді як в Азії активно зростають музеї Пекіна і Сеула.

топ музеев мира

Популярні музеї світу: ключові місця у рейтингах

Цікаво, що навіть усередині одного міста, як-от Париж, одразу кілька музеїв входять до глобального топу музеїв світу: Лувр (8,7 млн), Оранжері (~5 млн), Центр Помпіду (3,2 млн); Лондон представляють одразу вісім музеїв у топ-100, включно з Британським музеєм і Tate Modern.

Інтерес людства до власної історії та культури продовжує зростати з кожним роком. Це особливо помітно за відвідуваністю музеїв, яка зі зрозумілих причин спала під час пандемії, але зараз впевнено зростає.
Згідно з рейтингом відвідуваності музеїв, який щорічно публікує The Art Newspaper, у світовому масштабі на перших позиціях опинилися Британський музей, який відвідало 6,4 млн осіб, Музей Ватикану (6,8 млн) і Лувр у Франції (8,7 млн).

Спочатку майбутній паризький палац був просто сторожовою вежею на березі Сени. Потім вежу знесли і побудували фортецю, яка поступово переросла в палац, який став більше схожий на замок.
Багато хто вважає, що Лувр був спочатку паризькою резиденцією французьких правителів, але королі довгий час вважали за краще жити у Версалі. Лише Людовик XIV почав його серйозно облаштовувати, але все одно довго там не затримувався. Натомість численні зали та переходи архітектурної споруди облюбували ремісники, які виготовляли витончені вироби, художники та скульптори. Фактично ці майстерні й стали початком всесвітньо відомої колекції.

Музеєм в офіційному сенсі цього слова Лувр став 10 серпня 1793 року за часів Французької революції. Народу було дозволено вільно оглядати предмети розкоші, які оточували скинутих королів. Уже тоді колекція була солідною – 537 картин і 184 інших предмети мистецтва.

Революціонери правили країною недовго, але Наполеон I музей у Луврі залишив, ба більше – добудував північне крило. А остаточного вигляду архітектурний ансамбль набув 1852 року за Наполеона III. Щоправда, наприкінці XX століття в центральному дворі музею спорудили скляну піраміду в стилі пірамід єгипетських. Тут знаходяться входи до трьох тематичних галерей Лувру, які містять близько 500 000 експонатів.
Однак є тут твори мистецтва, заради яких буквально з усього світу приїжджають спеціально. Насамперед, це «Мона Ліза» або «Джоконда» Леонардо да Вінчі. Дивовижний портрет жінки з таємничою посмішкою був створений художником у XVI столітті. Картина була одного разу вкрадена, але благополучно повернута назад, якось на її цілісність робив замах маніяк. Сьогодні шедевр захищений багатоступеневою пропускною системою і куленепробивним склом.

Не менш відома і скульптура під назвою «Венера Мілоська». Вчені, до речі, досі сперечаються, чи були коли-небудь у неї руки з волі скульптора. Хтось вважає, що відсутність таких було задумано. Але з якою метою, відповісти ніхто з дослідників не може. Не дарма кажуть, що світові шедеври зазвичай зберігають і світові таємниці.

болезни передающиеся по наследству

Які хвороби передаються у спадок найчастіше

кто такой рюрик

Хто такий Рюрік: походження і як він став першим князем Русі