девочка с персиками художник

Як з’явилася картина “Дівчинка з персиками”: історія створення

Одного разу влітку художник Валентин Сєров гостював у маєтку Абрамцеве свого друга і покровителя Сави Мамонтова. Господар тоді був відомим російським меценатом, і в нього не тільки часто зупинялися відомі художники й письменники кінця ХIХ століття, а й створювали просто в Абрамцевому свої твори, що стали потім шедеврами. Саме тут і народилася картина «Дівчинка з персиками», одна з найбільш упізнаваних у російському живописі.

У той час художник щойно повернувся з Італії, де був буквально вражений живописом часів Ренесансу. До цього він захоплювався імпресіонізмом, це було модною європейською тенденцією, але простота і природність робіт італійських художників здалася йому несподівано близькою. Він тепер знав, як писатиме свої картини, але ще не визначився з тим, що на них буде зображено. Відповідь на питання, коли написана «Дівчинка з персиками», була ще попереду.

Дівчинка з персиками: історія створення та доля героїв

І тут у кімнату несподівано забігла одинадцятирічна дочка господаря Віра. Один одного вони знали з дитинства, але цього разу художник глянув на дівчинку по-іншому. Віра швидко сіла за стіл, схопила в руки персик і вже знову збиралася випурхнути на вулицю, але художник її зупинив. Він зрозумів, що його нова картина буде про красу і молодість, іскорки пустощів в очах дівчинки і про швидкоплинність щасливих миттєвостей, про що на полотні нагадає опале жовте листя. До речі, персики були зі знаменитої оранжереї Сави Івановича, якою він дуже пишався.

Над роботою художник працював цілих два місяці. І весь цей час дівчинка терпляче позувала своєму дорослому другові, немов розуміла, що бере участь у створенні шедевра, яким милуватимуться наступні покоління. Відповідь на запитання «хто написав »Дівчинку з персиками«?» тепер стала очевидною. Дівчинка з персиками – художник Валентин Сєров.

девочка с персиками

Робота Сєрова потім довго висіла на стіні в тій самій кімнаті, де і створювалася. Але потім заслужено перекочувала до Третьяковської галереї. Тепер, коли запитують, коли написана «Дівчинка з персиками», історики називають 1887 рік. А сама історія створення «Дівчинки з персиками» перетворюється на частину великої культурної хроніки.

Сава Мамонтов ще кілька років займався меценатством і, зрештою, взявся за будівництво Донецької залізниці.

Паралельно відкрив приватну оперу, де показав світові блискучого Федора Шаляпіна. Однак пізніше Шаляпін розлучився зі своїм благодійником і перебрався до Імператорського театру. Мамонтов розцінив цей крок співака як зраду і навіть заповідав не запрошувати Шаляпіна на свій похорон.

Залізниця, як проект, провалилася. Ба більше, Саву Івановича звинуватили в розтраті державних і позикових коштів заради особистого збагачення. На суді вдалося довести відсутність корисливих цілей, але практично все майно колишнього мецената було розпродано. Абрамцевська садиба протрималася до революції, після чого була оголошена пролетарським будинком відпочинку. Оранжерея занепала.

Валентин Сєров став відомим портретистом, намагався ілюструвати Біблію, але проект так і не був здійснений. Помер у 45 років від нападу стенокардії.

Дівчинка з персиками – художник і модель її більше не зустрілися. Віра Мамонтова пішла з життя ще раніше – у 32 роки. Тоді запалення легенів було дуже небезпечною хворобою. Її чоловік – колишній предводитель Московського дворянства – помер у більшовицькому таборі.

Блискуча епоха «Дівчинки з персиками» завершилася. Немов світлу і щасливу картину художника зняли зі стіни і відставили кудись убік.

статья 5 нато

Що таке Стаття 5 НАТО і чи була вона хоч раз використана в історії?

болезни передающиеся по наследству

Які хвороби передаються у спадок найчастіше