Такі міста вже складно називати такими, скоріше, – це вже цілі держави. Відповідно, тут знаходяться майже державні структури управління та підтримання правопорядку. Це справжні організми, які перебувають усередині окремих країн, але практично живуть власним життям. Про ці найбільші мегаполіси світу сьогодні й піде мова.
Мумбаї (Індія)
Офіційно тут проживає 21 млн осіб. Неофіційно – набагато більше. Підраховано, що на одному квадратному кілометрі тут примудряються вміститися понад 20 тисяч осіб.
Мумбаї – місто контрастів. Тут побудований Боллівуд – фабрика знаменитих індійських фільмів, присмачених музикою і танцями. Кажуть, що один повнометражний художній фільм місцеві кіноробівці можуть відзняти і змонтувати за один день.
Місто і живе за лекалами кіноіндустрії. Тут повно розкішних готелів і ресторанів. Але й достатньо нетрів, де люди тягнуть жебрацьке існування. У цьому місті з великим населенням поєднуються і блиск, і бідність.
Пекін (Китай)
У столиці Піднебесної, як і в усій державі, щільність населення досягла піку до кінця сімдесятих років минулого століття. Тоді й ухвалили закон, що регулює народжуваність у країні. Попросту кажучи, в одній сім’ї до 2015 року дозволялося мати тільки одну дитину. Порушення цього табу вважалося злочином.
Зараз у Пекіні проживає близько 22 млн осіб. У місті практично ліквідовано злочинність, воно стало Меккою туризму. Але є велика проблема – над Пекіном постійно висить задушливий смог. Незважаючи на це, місто стабільно входить до рейтингу міст за населенням.
Каїр (Єгипет)
Мегаполіс останніми роками став бурхливо розвиватися, і це породило масовий приплив населення із сільських регіонів. Зараз кількість жителів у місті перевищує 22 млн осіб. Проблема ускладнюється надзвичайною густотою забудови. Її вирішують оригінально: діти, подорослішавши, не зводять собі новий будинок, а просто надбудовують батьківський.
Каїр – один із найбільших мегаполісів світу, де історична архітектура сусідить із перенаселеними районами.

Де живе найбільше людей: рейтинг міст по населенню
Дакка (Бангладеш)
Уряд бідної країни спробував свого часу створити з Дакки промисловий центр. Тут почали будувати заводи і в масовому порядку завозити робітників. Витівка провалилася, деякі виробництва навіть не почали працювати й одразу закрилися. А люди залишилися. Зараз тут мешкає понад 24 млн осіб. Бруд і злидні – символ цього міста. Багато дослідників називають його найгіршим мегаполісом на Землі за рівнем життя. Проте він входить до міст із великим населенням, незважаючи на важкі умови.
Шанхай (Китай)
Місто вважається одним із найбільших портів світу, цим і живе. Щільність населення тут фантастична – понад 6 тис осіб на кв км. Тут найрозгалуженіша на планеті мережа метро. Шанхай по праву називається китайським Нью-Йорком. Тут живуть і працюють понад 29 млн осіб. Це одне з тих місць, де живе найбільше людей на планеті.
Чунцин (Китай)
Один із наймолодших мегаполісів країни. Тут проживає 32 млн осіб при середньому віці населення 37 років. Місцева влада зробила ставку на розвиток автомобільної промисловості, залучаючи перспективних молодих фахівців з усієї країни.
Чунцин впевнено посідає місце в рейтингу міст за населенням, підтверджуючи статус нового гіганта.
Делі (Індія)
Тут живе понад 33 млн осіб. Історично склалося так, що в цьому місті розташовані офіси найбільших іноземних компаній, які інвестують індійську економіку. Тому приплив високоосвічених фахівців тут теж буквально субсидується.
Делі – це місто з великим населенням, що активно розвивається завдяки інвестиціям та освіті.
Токіо (Японія)
У найбільшому за чисельністю населення місті планети знайшли притулок і роботу 37 млн осіб. Мегаполіс вражає чистотою, облаштованістю, комфортом. Вражає кількість офісів, де персонал працює, здається, цілодобово.
Але ця інтенсивність має і зворотний бік. Тут найвища смертність від інфарктів та інсультів серед світових столиць. Проте Токіо – найбільш населене місто світу, де кожен квадратний метр землі – на вагу золота.