Меню Закрити

У якій війні загинуло найбільше людей: факти та статистика

война с наибольшим числом жертв

Про перші руйнівні війни розповідається ще в Біблії та Корані. Деякі дослідники взагалі вважають, що Всесвітній потоп – це просто алегоричний опис масштабних битв, які відбувалися на Землі задовго до нашої ери.
На жаль, історія людських цивілізацій, – це ще й історія воєн. З часів, коли племена людей почали ворогувати одне з одним за вигідніші території, на нашій старенькій планеті, напевно, не було дня, коли хто-небудь із ким-небудь не воював. І чим далі людство розвивалося, тим ці війни були кровопролитнішими.

Війна з найбільшою кількістю жертв: трагічні підсумки

Сьогодні вважається, що найбільше людей загинуло у Другій Світовій війні. Цифра ця з кожним роком тільки збільшується, бо історики досі знаходять нові факти масових розстрілів чи знищення людей у нацистських концтаборах. Останнім часом говорять уже про 85 мільйонів загиблих. Питання «в якій війні загинуло найбільше людей» знаходить відповідь саме тут. Японці приплюсовують сюди ще й своїх співвітчизників, які загинули від опромінення під час ядерних бомбардувань уже після закінчення війни. Найбільших жертв Другої світової війни зазнав СРСР. Називається цифра до 27 млн осіб і вище. Тому в пошуках відповіді на запитання, скільки людей загинуло у Другій світовій, доводиться враховувати все більше нових даних.
Перша Світова війна в цьому плані згубила набагато менше життів. Держави, що воюють, втратили на полях битв понад 18 млн солдатів і офіцерів. Вона почалася 1914 року і завершилася з початком іншої війни – Громадянської на території багатостраждальної Росії. І ця трагедія була не менш кровопролитною. Про це в радянській країні писали рідко, але й зараз чомусь масштаби цієї міжусобиці якось замовчуються. Насправді Громадянська війна забрала понад 12 млн людських життів. Катастрофа була для країни воістину глобальною.

самая кровопролитная война

Другими за кількістю жертв в історії загалом дослідники вважають Монгольські завоювання, які завдали особливих втрат у ХIII столітті. Щоправда, єдиною війною походи ханів на Азію і Європу можна назвати вельми умовно, але вважається, що в цей час планета втратила від набігів близько 70 млн осіб. І хоча це не найкровопролитніша війна в класичному розумінні, статистика воєн відводить цим подіям особливе місце.
Найчастіше від масових воєн страждало населення Китаю. За надзвичайно високої щільності та чисельності населення на цій території величезних втрат було не уникнути. Наприклад, так звані війни Троєцарства знищили 40 млн осіб. Вони тривали майже 60 років у І столітті, коли три китайські королі затято змагалися між собою, не зважаючи на жертви.
У середині ХVII століття за владу майже сорок років змагалися династії Цин і Мін. Зрештою, прихильникам першої пощастило більше, але це коштувало життів 25 млн підданих.
Свої трагедії розігрувалися і під час підкорення європейцями Північної та Південної Америки. Вважається, що під час колоніальних завоювань загинуло 38 млн людей, – здебільшого, це були аборигени.

На жаль, не стало в цьому плані винятком і століття ХХI. Щонайменше 400 тис. людей загинули в громадянській війні в Конго, ще більше – у військовому конфлікті в Сирії, який не згасає досі. Війни на планеті тривають, і, на жаль, цей процес поки що ніхто не може зупинити. Донині людство не позбулося кривавих конфліктів, і статистика воєн лише поповнюється. Війна з найбільшим числом жертв уже сталася, але ніхто не може гарантувати, що вона залишиться найбільш кровопролитною війною в історії.

Опубліковано в Історія

Пов'язані записи