У багатьох народів цифра сім здавна вважалася сакральною. Напевно, саме тому в давнину люди вирішили обрати сім чудес світу. Цей список включав видатні архітектурні споруди, що вражали уяву. Насправді до чудес у їхньому традиційному розумінні вони ніякого відношення не мали, але по-своєму дивували. Це були архітектурні твори людських рук, які, як вважалося, повинні були на довгі роки залишатися пам’ятниками своїх епох.
Сім чудес світу: список стародавніх шедеврів
На жаль, із 7 чудес світу, які були обрані мислителями античності за часів Олександра Македонського, зараз збереглося лише одне. Якщо говорити про те, які залишилися, варто назвати лише єгипетську піраміду Хеопса . Її і зараз можна побачити неподалік Каїра. Завдяки цій споруді фараон Хеопс отримав світову популярність. Піраміду виділили у списку семи чудес світу тому, що вона була найвищою з усіх виявлених подібних поховань.
Вважається, що її будівництві працювало 120 тисяч жителів Єгипту. Процес тривав майже двадцять років. Піраміда складається з блоків вагою дві з половиною тонни. Їх нічим не склеювали — нерухомість забезпечувала власну вагу. Історики припускають, що висота цієї неймовірної споруди спочатку становила 147 м. Проте вершина піраміди згодом зруйнувалася — нині вона на дев’ять метрів нижча.
Щодо наступного дива – садів Семіраміди – досі не вщухають суперечки. Деякі дослідники сумніваються, що вони взагалі існували, адже слідів не лишилося. Але вважається, що їх наказав збудувати вавилонський цар Навуходоносор для своєї дружини. Сади з пальмами та зеленню на терасах із особливою системою поливу вражали. Не дивно, що вони потрапили до списку 7 чудес світу, адже все це було споруджено практично посеред пустелі.
А на території нинішньої Туреччини колись була держава Лідія. Його цар Крез збудував там храм із білого мармуру, всередині якого стояла золота статуя Артеміди. Цей храм, включений у сім чудес світу, донині не зберігся. Його спалив Герострат, бажаючи прославитись — і йому це вдалося. Тепер про нього знають, хоч храм і зник.

У грецькій Олімпії було створено гігантську статую Зевса заввишки двадцять метрів. Вона виготовлена із золота та слонової кістки. Це диво світу також загинуло у вогні разом із храмом. Ім’я палія, на відміну Герострата, не збереглося.
Цар Карії Мавсол, який правив у тому ж регіоні, що зараз входить до Туреччини, побудував собі усипальницю з більш ніж тридцятьма колонами заввишки 46 м. Пізніше її назвали мавзолеєм і також включили до списку семи чудес світу.
На острові Родос одного разу з’явилася величезна статуя Геліоса заввишки 32 м-коду. Це одне із 7 чудес світу, яке недовго проіснувало. Його зруйнував сильний землетрус. Говорять, що між ногами статуї могли пропливати кораблі.
Таке саме стихійне лихо знищило і знаменитий Олександрійський маяк у Єгипті. На його вершині горіло величезне вогнище, яке моряки бачили здалеку за будь-якої погоди. Колоди для вогню піднімали мули. Але й ця дивовижна споруда, незважаючи на своє значення, не збереглася до сьогодні.
7 чудес світу: які лишилися зараз?
Якщо підвести підсумок і поставити питання, які залишилися з 7 чудес світу, то відповідь проста — тільки одна: піраміда Хеопса. Інші твори пішли в історію, залишившись у пам’яті людства і сторінках древніх джерел.
Повний список 7 чудес світу
Ось повний список семи чудес світу , вибраних в античні часи:
- Олександрійський маяк на острові Фарос (Єгипет) – зруйнований землетрусами та часом.
- Піраміда Хеопса (Гіза, Єгипет) – єдине з чудес, яке збереглося зараз .
- Висячі сади Семіраміди (Вавилон, сучасний Ірак) – досі викликають суперечки про своє існування.
- Храм Артеміди в Ефесі (Туреччина) – зруйнований пожежею.
- Статуя Зевса в Олімпії (Греція) згоріла.
- Мавзолей у Галікарнасі (Туреччина) – зруйнований землетрусом.
- Колос Родоський (Греція) – зруйнований землетрусом.